Live sprzedażowy - sposoby na angażowanie widowni

Piotr Budziński
Zweryfikowany Autor
6/7/2021

Wszystkie działania promocyjne zapowiadające live'a zostały wykonane wzorowo. Liczba osób, które są zainteresowane wzięciem w nim udziału rośnie z każdą minutą. To dobry prognostyk, ale to wciąż za mało, abyś mógł spodziewać się wymarzonego happy end'u. Czego zatem jeszcze potrzebujesz, aby Twój live okazał się sukcesem?

Sam proces zbierania widowni wymaga wielu spójnych i przemyślanych działań promocyjnych. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje starania poszły na marne i z liczącej ponad 1000 osób grupy rozpoczynającej z Tobą transmisję, na końcu live'a została zaledwie ich garstka, koniecznie musisz znaleźć sposób na ich zaangażowanie.

O czym więc należy pamiętać chcąc zatrzymać swoją widownię na dłużej, podczas trwania transmisji live?

Nie bój się zadawać pytań już od samego początku

Rozpocznij swoją tranamisję live od zapytania czy jakość obrazu oraz dźwięku jest odpowiednia. Gdy już uda Ci się zebrać kilka zadowalających odpowiedzi, przejdź do przywitania się oraz opowiedzenia w kilku zdaniach o sobie. Postaraj sie, aby Twoja prezentacja nie była prowadzona w formalnym tonie. Im więcej uśmiechu i wesołego przekazu, tym lepiej!

To także doskonały moment, aby zapytać swoich widzów skąd są, jak minął im dzień, czym się interesują oraz jaka pogoda jest u nich za oknem. Nie bój się tworzyć interakcji już od pierwszych sekund trwania live'a.

Przedstawienie agendy oraz zasad live'a

Każda transmisja live'a powinna mieć przygotowany konkretny scenariusz, zgodnie z którym zostanie później poprowadzona. Warto zapoznać z nim na początku swoją widownię, aby dać jej zarys tego, czego może się spodziewać w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu minut. Dobrą praktyką jest również zachęcenie oglądających do zadawania pytań w dowolnym momencie trwania live'a. Postaw na swobodę, a na pewno na tym nie stracisz.

Indywidualne podejście do komentujących

Postaraj się podchodzić do zadawanych pytań indywidualnie. Nic tak nie ucieszy komentującego, jak wywołanie jego imienia lub nicku podczas transmisji i otrzymanie odpowiedzi z szerokim uśmiechem od prowadzącego live'a.

Postaraj się nie pomijać pytań

Zadbaj, aby na każde zadane pytanie została udzielona odpowiedź. Zwróć na to uwagę szczególnie, gdy liczba osób oglądających Twoją transmisję nie będzie zbyt duża. Jeżeli okaże się, że pytań jest zbyt wiele, poinformuj komentujących o swoim zadowoleniu z tak dużego zainteresowania oraz zaznacz że postarasz się odpowiedzieć na każde z nich. Oczywiście wybranie 10 pytań z 100 zadanych, to też dobry wynik.

Więcej postów

Odkryj nowy wymiar E-commerce

Download Corner and enjoy the perks of Livestream Shopping!

Download Corner